Rowenta Süpürgelerin Kullanımı Hakkında Bilmemiz Gerekenler

Merhaba sizlere yaklaşık bir hafta kadar önce başımdan geçen bir olayı aktaracağım. Geçen hafta bir gün evimi temizlerken halılara süpürge tutmaya karar verdim. İlk iki odanın halılarını temizledikten sonra salona geçtim. Salonda Rowenta markalı elektrik süpürgemin düğmesine bastığımda süpürgenin çalışmadığını fark ettim. Birkaç defa bu işlemi tekrarladım fakat tepki alamadım. Hemen elektrikli süpürgemin fişini prizden çektim ve süpürgeyi kontrol etmeye başladım. Görünürde herhangi bir problem yoktu. Ancak fark ettim ki Rowenta markalı elektrikli süpürgemin kablosu fena halde bükülmüş ve neredeyse kopacak duruma gelmiş. Neyse ki herhangi bir probleme yol açmadan fark ettim ve prizden çıkardım. Daha sonra elektrikli süpürgemin garantisi olduğu aklıma geldi ve hemen Rowenta servisini aradım. Aradığım yer beni Çiğli Servisine yönlendirdi. Çiğli servis elektrikli süpürgemi evime kadar gelerek teslim aldı ve yaklaşık 5 gün sonra tamir edilmiş bir biçimde iade etti. İade işlemi sırasında görevlilerden birisi bana elektrikli süpürge kullanım kılavuzu hediye etti. Şimdi elektrikli süpürgelerinizin daha uzun ömürlü olması adına bu kılavuzdaki bilgileri sizlerle paylaşmak istiyorum.

Elektrikli Süpürgeyi Kullanırken Kablosuna Dikkat Edin
Bu kılavuzdaki belki de en önemli nokta elektrikli süpürgeyi kullanırken kablosuna dikkat etmeniz gerektiğidir. Elektrikli süpürgeyi çekiştirirken kablosu makinenin gövdesinin altında kalabiliyor ve ezilebiliyor. Bu durumda süpürgeniz ile elektrik bağlantısı arasındaki ilişki bozuluyor ve süpürgeniz bu durumdan olumsuz etkileniyor. Bu açıdan bakıldığında elektrikli süpürgenizi kullanırken dikkat etmeniz gereken ilk nokta kablonun durumudur.

Süpürgenizi Sert Biçimde Çekmeyin
Rowenta Servis Çiğli’ den gelen görevlinin verdiği broşürde ikinci önemli nokta elektrikli süpürgeyi kullanırken sert bir biçimde çekiştirmemektir. Eğer elektrikli süpürgenizi çalışır vaziyette hortumunda çekiştirirseniz makinenin teknik aksanına zarar verebilirsiniz.

Servise Başvurmaktan Korkmayın
Rowenta Servis Çiğli benimle o kadar ilgilendi ki anlatamam. Elektrikli süpürgem ilk bozulduğunda onları aradım ve bana oldukça kibar davrandılar. Rowenta markalı ev eşyalarımda ne zaman bir sorun olsa kendilerini arayabileceğimi ısrarla belirttiler. Bu konuda Rowenta Servis Çiğli’nin kalitesini de burada sizlere anlatmadan edemeyeceğim.

İlk Yorumu Sİz Yapın