Fransız Örgülü Saç Modeli Nasıl Yapılır?

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte bayanların sıcaktan bunalmaması amacı ile ve bununla birlikte güzel bir görünüm sağlaması ile örgü modelleri tekrar gündeme gelmiştir. Örgü modelleri arasında birçok model bulunurken bu yıl Fransız örgülü saç modeli oldukça talep görmektedir. Bu durum aslın da hem güzel bir görümüm sağlamasından kaynaklı olsa da rahat bir kullanım da sunmakta olduğundandır. Bununla birlikte şık bir saç modeli için akıllara takılan soru Fransız örgülü saç modeli nasıl yapılır olmuştur. Aslın da öğrendiğiniz de oldukça kolay diyebileceğiniz bu modelin nasıl yapıldığı hakkında bilgiyi yazımızın devamın da sizler ile paylaşacağız.

fransiz-orgulu-sac-modeli-nasil-yapilir-1

Fransız örgülü saç modeli nasıl yapılır konusun da öncelikle saçlarınızı narin bir şekilde taramalısınız. Daha sonra ise saçlarınızı geriye doru tarayarak önden 3 ince demet saç alarak örgü konumuna gelmelisiniz. Bu şekilde aldığınız saçı örmeye başlarken balıksırtının tam tersi şekilde saçları alarak birbirine geçirmelisiniz. Bu örgüyü yaparken saç kremi veya saç bakım spreyi kullanırsanız saçınız daha rahat bir şekilde şekil alacak ve daha rahat örgü yapmanız sağlanacaktır.

fransiz-orgulu-sac-modeli-nasil-yapilir

Bu örgüyü sadece tek değil çift, yarısı salınık yarısı örgülü gibi modellerde yapabilirsiniz. Bu şekilde saçınıza daha farklı şekiller vererek farklılık yaratmış olursunuz. Rahat kullanım için ve yaz aylarının çekilmez sıcaklığından kurtulmak için ideal bir seçim olacaktır.

İlk Yorumu Sİz Yapın